Sebrali nám hračky …

  • 0

Sebrali nám hračky …

Kategorie : Aktuality

A sebrali mi hračky… Sedím tu jako malý dítě a čumím (taky se říkalo, že čumí, jako když mu spadly hračky do kanálu) do monitoru a vlastně nevím co mám dělat dál?
Celou dobu to viselo ve vzduchu a teď to spadlo … Jsem najednou dost unavenej, na smrt unavenej  . Je to jak po těžkým závodě po dvou dnech, kdy se tělo ozve, že dostalo za uši víc než na co mělo a co mohlo skousnout… Znáte to, když jste zaneprázdněný a za něčím se honíte, usilovně přemýšlíte nebo se na něco soustředíte a chcete ze sebe dostat maximum a to nejen ve sportu, ale i v práci a byznysu a nemáte čas, nevnímáte ho a odsouváte všechny v ten moment nepodstatné věci do pozadí a chcete je vygumovat z mozku. Je tam místo jenom pro ten jeden vysněnej cíl …!
Nakonec se to ale všechno nabalí a vrátí jako bumerang a bác! Jste vyřešený… Tušil, vlastně věděl jsem, že to přijde a únava se dostaví, nicméně jsem chtěl ještě pár dalších dnů „jet bomby“, prakticky nespat, trávit noci v dílně a ladit do posledních detailů připravované exponáty… A přes den stihnout řešit to vše ostatní, včetně standardních dotazů a objednávek od našich zákazníků.
Víc jak dva měsíce jsem neměl čas na nic jiného, než na přípravu KOLOKRÁMské expozice. Rodina i samotný kolo a vlastní kondice, vše šlo stranou. Mám aktuálně rekordních 83 kilo , skoro jateční váha, to jsem nikdy neměl… 11 kilo navíc, vyplazenej jazyk když jdu do schodů a k tomu ještě abych si šel koupit nějaký nový hadry, než mi uletí z posledních kalhot knoflík .
Naše expozice měla být prostě po těch pár letech bombastická, měla udělat nám a hlavně lidem radost a vykouzlit úsměv na tvářích a zanechat vzpomínku v hlavě. Nic jiného nebylo v úmyslu, o nic jiného nešlo. Připravoval jsem se na to stejně, jako bych měl jet na mistrák světa… Co bude dál? O investici finanční nemá cenu psát… Člověka to chvíli pořádně víte co(!), ale to rychle přejde.
Vše je prakticky připravené a zaplacené, je to tak akorát dobrý zapsat do nějaké účetní kolonky jako zmařenou investici , to ale k životu a kšeftu patří. Horší je to u srdíčka! Ty už téměř zhmotněné sny se najednou rozplynuly, jsou někde v nenávratnu, to bolí a bude ještě dlouho. Měla to být radost, radost sdílená a ta je, jak víte, dvojnásobná!
Co bude dál? Expozici si pěkně uložíme do magacínu a necháme uležet na jinou vhodnou (vhodnější?) příležitost. A samotné exponáty? Ty vám samozřejmě, během pár týdnů, nacvakáme detailně a mezitím vystavíme alespoň na našich provozovnách, jako malé expo a přidáme do nabídky určené k prodeji .
O tom, jak měl náš stánek finálně vypadat, vám víc říkat nebudeme. Je to, za nás, věc nadčasová a půjde uskutečnit třeba i za rok. Jsme malá firma, nejsme žádná nadnárodní společnost nebo výrobce co musí chrlit výrobky a novinky dvakrát do roka. Naše zakázkové stavby kol jsou pro každého a podepsán je pod nimi jen náš malý KOLOKRÁM, tudíž vyčkáme a uvidíme. Nálada a návštěvnost by aktuálně na výstavišti stejně zřejmě nebyla taková, jakou bychom si všichni přáli (musíme se alespoň nějak utěšit ).
Vše snad dobře chápou i naši partneři a firmy a všichni, kdo se na naší společné expozici měli podílet nebo již svými financemi a energií do toho cirkusu přispěli.
Situace je taková, jaká je a bude dobře, když se brzy vše uklidní a zmíněná „chřipka“ prolétne světem a vytvoříme si vůči ní sami imunitu a protilátky… Ano, když se uklízí tak se práší, ale hysterie a občas nadsazené informace v médiích z mého pohledu zbytečně straší lidi a přichází tak na scénu davová panika… Nevím a říkám si sám, zda to šílenství které začalo nyní i u nás bude a je někomu k něčemu prospěšné?
Lidi, když mají strach a bojí se, jsou velmi dobře ovladatelní, jsou potom jak ovce a potřebují mít nad sebou někoho kdo je povede do bezpečí, jsou za to vlastně rádi a sami nepřemýšlí, kterým směrem jdou a zda je ten určený směr ten správný… Jdou a kolikrát jim ani nepřijde zda nejdou spíš naproti vlkovi. Ale nejen vesnice, jak říkala teta ve Vesničce střediskové, se nám, mladý muži změnila …  Změnil se celý svět. A hodně!
Tak seďte doma nebo raději na kole a buďte v klidu a ve zdraví! Výstava a ten náš Cirkus KOLOKRÁM jednou zase bude a bude stát za to, to vám všem slibuju, jako že se Cuba Libre jmenuju .

A jak říkali ve Švejkovi, ještě nikdy nebylo, aby nějak nebylo!

Chtěli jste tam vidět kola? Jsou připravený! (skoro ) Chtěli jste vidět klauny? Už byli skoro ustrojení a nalíčení...

Chtěli jste tam vidět kola? Jsou připravený! (skoro ) Chtěli jste vidět klauny? Už byli skoro ustrojení a nalíčení…

Jasně, nesmíme to vidět tak černě, jsou věci, který neovlivníme ...

Jasně, nesmíme to vidět tak černě, jsou věci, který neovlivníme …

... svět a kola se musí točit dál! A pořád tím správným směrem!

… svět a kola se musí točit dál! A pořád tím správným směrem!

Vidíte sami - po baráku je všude kol, jak v ňákým kolokrámu !

Vidíte sami – po baráku je všude kol, jak v ňákým kolokrámu !

Skoro jako dárkový kazety s kosmetikou v nějaký parfumerii - možná ještě hezčí! Pro nás určitě.

Skoro jako dárkový kazety s kosmetikou v nějaký parfumerii – možná ještě hezčí! Pro nás určitě.

Ale tentokrát se kolo štěstí zaseklo a kolo osudu nějak přeskočilo nebo co ... Ještě že máme ta osvědčená kola od LW, například ...

Ale tentokrát se kolo štěstí zaseklo a kolo osudu nějak přeskočilo nebo co … Ještě že máme ta osvědčená kola od LW, například …

... váhy máme cejchovaný!

… váhy máme cejchovaný!

... asi přišly i ty těstoviny ...

… asi přišly i ty těstoviny …

... čas se zastavil, klaunovi ukápla slza, chvíli se bude trochu blbě dejchat, ale pojedeme dál!

… čas se zastavil, klaunovi ukápla slza, chvíli se bude trochu blbě dejchat, ale pojedeme dál!


Archiv novinek